Zwroty Wymiany Reklamacje

 

ZWROTY

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) klient ma prawo do rozwiązania umowy  na odległość, bez podania przyczyny, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania produktu. Podpisane oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy przesłać listem poleconym na adres wskazany do zwrotu bądź dołączyć do paczki ze zwracanym produktem -nie mamy technicznych możliwości do udostępnienia złożenia oświadczenia drogą elektroniczną.

Na konsumencie spoczywa obowiązek sprawowania pieczy nad towarem do czasu jego zwrócenia. Po otrzymaniu produktu może zatem sprawdzić jego charakter, kompletność, cechy czy funkcjonowanie – ale tylko tak, jak robiłby to w sklepie stacjonarnym. TOWARU NIE WOLNO UŻYTKOWAĆ.

Na przykład: konsument powinien jedynie przymierzać odzież, lecz nie powinien móc jej nosić.

 W związku z tym w okresie na odstąpienie od umowy konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je z należytą starannością.

Kupujący ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za zmniejszenie wartości towaru będące następstwem zachowań, które wykraczają poza niezbędne działania pozwalające na zapoznanie się z rzeczą.

Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.

 W celu rozpatrzenia Państwa ZWROTU prosimy:

  • uzupełnić formularz zwrotu - wiedza.pl/public/assets/returnform.pdf

dołączyć go do dowodu zakupu (otrzymałaś/eś go w paczce wraz z zakupionym produktem).

    • towar odesłać na adres podany na otrzymanym dowodzie zakupu tj;

HH GROUP LOGISTICO

29 Listopada 34

99-300 Kutno

  • UWAGA do odsyłanego towaru prosimy dołączyć otrzymany wraz z nim w/w dowód zakupu

Rzeczy z wyprzedaży/promocji/sale nie podlegają zwrotowi.

Koszty przesyłki zwracanego towaru pokrywa klient.

Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem, oraz nie odbieramy paczek z punktów odbioru i z paczkomatów.

Pieniądze zostają przekazane w ciągu 14 dni od chwili otrzymania przesyłki z oświadczeniem w przypadku płatności za pobraniem na konto podane w formularzu zwrotu w przypadku przedpłaty na  konto, z którego dokonali Państwo wpłaty .
Gdy płatność została dokonana przy użyciu karty płatniczej (zwrot na
rachunek karty użytej do płatności) [np. W przypadku wystąpienia
konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą
płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do
karty płatniczej Zamawiającego."].

 

WYMIANY

Wymiany w sklepie Ligari.pl nie są realizowane. W celu otrzymania innego rozmiaru, koloru czy produktu należy dokonać zwrotu towaru zgodnie z obowiązującą procedurą odstąpienia od umowy i złożyć nowe, niezależne zamówienie. Wyjątkowo możemy dokonać wymiany na zasadzie barteru po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

REKLAMACJE

Wszelkie reklamacje dotyczące produktów zakupionych w naszym sklepie, jak również przebiegu realizacji Państwa zamówienia należy składać e-mailem.
W niektórych przypadkach możemy poprosić Państwa o przesłanie nam zdjęć produktów podlegających reklamacji.

Państwa reklamacja zostanie przez nas rozpatrzona w terminie 14 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia reklamacyjnego-o jej wynikach poinformujemy droga e-mailową. 

O ewentualnych brakach w zgłoszeniu reklamacyjnym powiadomieni zostaną Państwo przez nas niezwłoczne. 

Wraz z takim zawiadomieniem przesłana zostanie Państwu informacja, w jaki sposób należy uzupełnić braki w zgłoszeniu reklamacyjnym.

Zwracamy Państwu uwagę, że reklamacji nie podlegają następujące uszkodzenia produktów:

• naturalne zużywanie się odzieży;

• naturalny proces wychodzenia puchu

• części wymienne (zamki/suwaki, zatrzaski,guziki itp)

• uszkodzenia mechaniczne (otarcie, rozerwanie, naderwanie bądź zadrapanie, oderwanie ozdób, zamka, gumy itp.) powstałe w trakcie użytkowania produktów przez Państwa,  oraz uszkodzenia powstałe w wyniku braku lub nieprawidłowej konserwacji;

• uszkodzenia powstałe na skutek użytkowania odzieży niezgodnie z przeznaczeniem;

• przebarwienia odzieży lub obuwia  przez obuwie wykonane na naturalnie barwionej podszewce;

• wygoda odzieży czy też obuwia, przemakanie odzieży, obuwia (o ile w opisie nie jest napisane, iż towar jest wodoodporny).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium